Výsledky vyšetření

Opět všechny zdravím.

V pátek 18.3.jsem podstoupila v Praze na Karláku PET-CT sestra mi napíchla kanylu, odvedla mě do boxu č.1 taková malinkatá místnůstka s lehátkem, dekou a stojanem s kelímkem s roztokem na pití. Dveře se zavíraly a otvíraly mačkáním zeleného tlačítka. Pak přišel lékař, vyplnili jsme dotazník a vpustil mi do žíly radioaktivní látku.

Hodinku jsem tam pak ležela a popíjela roztok-chuť jako obyčejná voda. Vedle byla paní po chemoterapii a pořád zvracela Cry potom mě zavolala sestřička mikrofonem, abych si došla na wc a hned jsem šla na vyšetření. Trvalo asi 24 minut, lehátko jezdilo pod přístrojem s kamerou. Pak jsem si došla ještě na rtg srdce a plic.

No a dnes jsem si byla v Praze v poliklinice pro výsledky u pana doktora Pytlíka. Výsledky byly dobré s velmi příznivou prognózou. Diagnoza:Histiocytoza Langerhansenových buněk stádium 3A-uzlinová forma. Uzliny objevilo PET v tříslech, u hrudníku, v podpaží, v prsech. Zatím mě budou pouze sledovat bez léčby. Další PET CT mám v září a také odběry krve. Budou mě sledovat každý půl rok a pak jednou za rok. Kdyby se nemoc rozšířila na další orgány, tak mi bude nasazena chemoterapie.

Přeji Vám všem hodně síly na boj s nemocemi, děkuji Vám za podporu a přeji krásné jaroSmile

s pozdravem Naďa

Komentáře  

 
0 # vyšetřeníJarka 2011-03-27 10:13
Zdravím Vás paní Naďo, tak máte za sebou další zkušenost. Ale hlavně Vám chci popřát k Vaší příznivé diagnóze!!!! Ta kže si užijte krásné jaro, ale i léto!!! Jarka.
Odpovědět
 
 
0 # vela zdraviaKatarína 2011-10-23 16:20
Zdravím Vás pani Nada aj ja sa liečim na takuto diagnozu ak vy ktoru mi zistili este v marci tohto roku na onkologii.Tiež som podstupila vela vyšetrení.Dufam ,že nam to vsetko dobre dopadne .Tak sa držte a vela vela zdravička .Katarína
Odpovědět
 
 
0 # Naďa 2011-10-30 16:23
Dobrý den paní Kataríno a jaký stupeň nemoci zjistili Vám?Jaký máte rozsah onemocnění?Můžu li se zeptat.Musíme bojovat,krásný den Naďa
Odpovědět
 
 
0 # vela zdraviaKatarina 2011-11-01 18:50
Zdravím Vás pani Nada a som rada ,že ste sa ozvali.Chceli ste vediet niečo viac o mojej diagnoze.Ja som si na ramene nahmatala hrčku a po chirur.zakroku mi stanovili diagnozu histiocytoza langerhansovych buniek s postihnutim lymfatickej uzliny.Podstupi la som množstvo vyšetreni a to CT vyšetrenia,PET vyšetrenie,Gama graficke vyšetrenie a aj odber kostnej drene a tiež množstvo odberov krvy.Vysledky su zatial OK a som rada že nemusim podstupit chemoterapiu.Za tial sa mam celkom fajn len niekedy mam pocit unavy a dost často sa mi zatoči hlava a mam pocit že ma zanaša.V novembri idem na kontrolu tak dufam ,že to dopadne dobre.A vy ako ste na tom? Dufam,že sa mate fajn a že sa skoro ozvete.Spozdrav om katarina
Odpovědět
 
 
0 # Naďa 2011-11-13 16:54
Zdravím Kataríno.Podsto upila jsem skoro stejná vyšetření,jako vy.Scintigrafii kostí,pet-ct,tr epanobiopsii-od běr kostní dřeně,rtg plic a hrudníku,sono.M ám zatím také napadené uzliny.Nevíte,c o znamená ve zprávě onkologická škála?Je mi dobře,také bývám často unavená.Kontrol u mám v březnu 2012.Mějte se co nejlépe.
Odpovědět
 
 
0 # Katarína 2011-12-26 13:48
Veselé Vianoce chcem Vám priať, aby človek človeka mal stále rád, aby jeden druhému viac šťastia prial, aby tento Nový rok za to stál. praje Katarína s rodinou.
Odpovědět
 
 
0 # Guest 2012-01-07 15:38
Děkuji moc Kataríno Vám i Vaší rodině za krásné Vánoční přání a dodatečně Vám přeji vše nej do nového roku a hlavně hlavně to zdraví!
Odpovědět
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Webhosting pro OSUDY.CZ poskytuje zdarma od roku 2005 společnost IGNUM, s.r.o.